7e tour
17.11.2023 19:00 Stade Briochin - US Concarneau 5:3 (0:0, 3:3) tab
19:00 Vendée Les Herbiers - US Avranches 2:1 (0:1)
19:30 FC Sochaux - Jura Sud 2:1 (1:1)
19:30 FC Villefranche Beaujolais - Grenoble Foot 38 1:2 (1:0)
20:00 Canet Roussillon - Girondins Bordeaux 1:4 (1:0, 1:1) tab
18.11.2023 04:30 Hienghène Sport - US Thionville-Lusitanos 0:4 (0:1)
13:45 LB Châteauroux - Red Star FC 2:1 (1:1)
13:45 SAS Épinal - ESTAC Troyes 2:1 (0:0)
13:45 FC Bourg-Péronnas - AS Saint-Étienne 0:3 (0:1)
14:00 Provin - Stade Lavallois 0:5 (0:4)
14:00 Houilles AC - Angers SCO 0:2 (0:1)
14:00 FC Saint-Méziéry - AS Pirae 1:0 (1:0)
14:00 Villejuif US - Paris FC 4:5 (0:1, 2:2) tab
14:00 FC Bondues - Entente Feignies Aulnoye 0:1 (0:1)
14:00 E. Itancourt-Neuville - IC Croix 3:2 (2:1)
14:00 FC Chaumont - USL Dunkerque 0:1 (0:0)
14:00 SSEP Hombourg-Haut - Amiens SC 0:3 (0:1)
14:00 AS Lavernose Lherm Mauzac - US Orléans 0:4 (0:2)
14:00 Lyon-La Duchère - SC Bastia 4:1 (1:1)
14:00 Hauts Lyonnais - CS Neuville-sur-Saône 2:0 (0:0)
14:00 FC Chaponnay-Marennes - Hyères FC 8:7 (0:0, 0:0) tab
14:30 RC Doullens - Dijon FCO 0:6 (0:1)
15:00 FCSR Haguenau - Valenciennes FC 0:2 (0:1)
15:00 JS Coulaines - SO Cholet 2:1 (0:1)
15:00 US Liffré - Rodez AF 0:3 (0:1)
15:00 Olympique Alès - AS Rosador 6:1 (1:1)
16:00 FC Plessis Robinson - ESA Brissac 2:1 (1:0)
16:00 Thonon Évian FC - Aubagne FC 5:4 (0:1, 2:2) tab
17:00 Union Cosnoise - US Chantilly 1:0 (0:0)
17:00 FC Loon-Plage - SM Caen 0:3 (0:1)
17:00 US Sarre-Union - Metz APM 1:0 (0:0)
17:00 FC Limonest - AS Domérat 4:5 (0:0, 0:0) tab
17:00 Velay FC - FC Martigues 1:3 (0:2)
17:00 ES Fosséenne - FC Annecy 1:2 (1:1)
18:00 Stade Plabennec - FC Challans 5:6 (1:1, 1:1) tab
18:00 Dinan Léhon - TA Rennes 3:1 (0:1)
18:00 GSI Pontivy - Plougastel FC 2:0 (2:0)
18:00 US Saint-Malo - EA Guingamp 2:4 (0:0, 2:2) tab
18:00 AG Caennaise - US Fougères 2:1 (0:1)
18:00 UF Mâconnais - Louhans-Cuiseaux 1:2 (1:1)
18:00 Le Pays du Valois - AJ Auxerre 2:4 (0:0, 0:0) tab
18:00 Calais RUFC - ESC Longueau 2:1 (0:0)
18:00 SR Colmar - CA Pontarlier 0:1 (0:1)
18:00 St-Aubin Guérande - US Revel 0:3 (0:0)
18:00 Blagnac FC - Aviron Bayonnais 1:0 (0:0)
18:00 Stade Poitevin - US Castanet 0:3 (0:0)
18:00 Roche Saint-Genest - AS Saint-Priest 1:2 (1:1)
18:00 Chambéry SF - CS Volvic 1:0 (0:0)
18:00 AS Cannes - FC Bourgoin-Jallieu 2:1 (0:1)
18:30 Montdidier AC - US Quevilly-Rouen 0:4 (0:4)
18:30 FC Mulhouse - Jura Dolois 2:1 (1:1)
18:30 France Aizenay - Libourne St.-Seurin 1:2 (0:0)
18:30 Vierzon FC - Angoulême CFC 0:1 (0:1)
19:00 US Pays Saint-Omer - US Saint-Denis 5:4 (1:1, 1:1) tab
19:00 FC Chauray - Pau FC 0:1 (0:1)
19:00 FC Bassin Arcachon - Olympique Saumur 2:1 (1:1)
20:00 FC Montlouis - Bergerac Foot 0:4 (0:3)
19.11.2023 14:00 Stade Paimpolais - FC Flers 2:1 (0:0)
14:00 Châteaugiron - AS Vitré 0:6 (0:3)
14:00 SU Dives Cabourg - FC Dieppe 2:3 (0:2)
14:00 US Saint-Philbert-de-Grand-Lieu - Le Poiré-sur-Vie VF 2:0 (0:0)
14:00 US Noeux-les-Mines - Avoine OCC 7:8 (1:1, 2:2) tab
14:00 US Torcy - FC Fleury 91 0:1 (0:0)
14:00 JS Douvres - US Choisy-au-Bac 2:1 (0:1)
14:00 AS Villers Houlgate - FC Equeurdreville 4:0 (2:0)
14:00 Laon - Racing Club de France 1:2 (0:0)
14:00 Saint-Michel FC 91 - Entente SSG 0:2 (0:0)
14:00 Noisy-le-Sec - AS Furiani-Agliani 0:2 (0:1)
14:00 SA Le Quesnoy - FCM Troyes 1:4 (1:2)
14:00 US Camon - FC Chambly 2:5 (0:2)
14:00 Reims Sainte-Anne - US Boulogne 5:4 (0:0, 1:1) tab
14:00 Jarville - Sarreguemines FC 2:4 (0:2)
14:00 Villerupt Thil - ASC Biesheim 0:2 (0:0)
14:00 US Forbach - FC Geispolsheim 01 4:5 (0:0, 0:0) tab
14:00 FC Schweighouse Sur Moder - ES Thaon 2:3 (0:0)
14:00 Jeunesse Villenavaise - JA Isle 1:0 (0:0)
14:00 Aunis Avenir - Stade Mayennais 0:1 (0:1)
14:00 FA Morlaas Est-Bearn - AS Panazol 0:1 (0:0)
14:00 Auch Football - SO Romorantin 0:4 (0:1)
14:00 US Feurs - FC Espaly 2:1 (1:0)
14:00 Le Puy Foot 43 - FC Seyssins 2:0 (1:0)
14:00 Roannais Foot 42 - Nîmes Olympique 1:3 (1:1)
14:00 AS Fabrègues - Squadra Valincu ARR 5:4 (1:1, 2:2) tab
15:00 Ergué-Gaberic - EA Saint-Renan 3:1 (2:0)
15:00 Stade Pontivyen - FC Rouen 1899 1:2 (0:0)
15:00 Toulouse Métropole - AC Ajaccio 1:4 (0:2)
26.11.2023 14:00 US Blériot-Plage - ASPTT Dijon 3:1 (0:0) tab
02.12.2023 14:00 Étoile Maritime - Trélissac FC 2:4 (1:1) tab
8e tour
09.12.2023 13:30 JS Douvres - LB Châteauroux 1:5 (0:2)
13:30 Reims Sainte-Anne - USL Dunkerque 4:3 (1:1, 1:1) tab
14:00 Avoine OCC - ASC Le Geldar 4:1 (2:1)
14:00 E. Itancourt-Neuville - Entente Feignies Aulnoye 2:3 (0:2)
14:00 FC Geispolsheim 01 - FC Sochaux 0:4 (0:2)
14:00 ES Thaon - Amiens SC 0:1 (0:0)
14:00 JS Coulaines - Pau FC 1:5 (0:2)
14:00 AC Ajaccio - US Orléans 1:2 (0:1)
14:00 Angoulême CFC - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
14:30 US Saint-Philbert-de-Grand-Lieu - Stade Lavallois 1:2 (1:0)
15:00 FC Plessis Robinson - Angers SCO 1:2 (1:1)
15:00 US Quevilly-Rouen - Dijon FCO 3:1 (0:1)
15:00 Stade Mayennais - Rodez AF 0:9 (0:3)
15:00 AS Saint-Étienne - Nîmes Olympique 0:1 (0:1)
16:00 Lyon-La Duchère - Thonon Évian FC 2:1 (0:0)
17:00 FC Saint-Méziéry - AJ Auxerre 1:4 (1:3)
17:00 Paris FC - Saint-Denis FC 3:1 (0:0)
17:00 Calais RUFC - SM Caen 1:4 (1:0)
17:00 US Sarre-Union - CA Pontarlier 1:3 (0:0, 0:0) tab
17:00 AS Saint-Priest - AS Domérat 3:0 (0:0)
17:00 US Thionville-Lusitanos - FC Annecy 2:1 (0:1)
18:00 Dinan Léhon - AS Vitré 2:0 (0:0)
18:00 FC Dieppe - Ergué-Gaberic 2:0 (0:0)
18:00 GSI Pontivy - FC Rouen 1899 0:1 (0:0)
18:00 US Pays Saint-Omer - SAS Épinal 4:2 (1:0, 1:1) tab
18:00 Sarreguemines FC - ASC Biesheim 3:0 (2:0)
18:00 US Revel - Blagnac FC 3:2 (1:1, 1:1) tab
18:00 US Castanet - SO Romorantin 0:3 (0:0)
18:00 FC Martigues - Olympique Alès 1:2 (0:2)
19:00 Stade Briochin - Vendée Les Herbiers 1:2 (0:0)
19:00 AG Caennaise - EA Guingamp 0:1 (0:0)
19:00 Chambéry SF - Grenoble Foot 38 5:4 (1:1, 1:1) tab
19:00 FC Bassin Arcachon - Trélissac FC 0:2 (0:1)
20:00 Jeunesse Villenavaise - Libourne St.-Seurin 2:4 (2:0)
20:00 CS Moulien - FC Fleury 91 3:2 (0:1, 1:1) tab
22:00 Golden Lion - FCM Troyes 3:2 (0:2)
10.12.2023 13:30 AS Villers Houlgate - Racing Club de France 1:3 (1:2)
13:30 US Blériot-Plage - FC Chambly 0:3 (0:2)
13:30 Bergerac Foot - AS Panazol 4:2 (0:2)
13:30 Hauts Lyonnais - US Feurs 0:3 (0:1)
14:00 Stade Paimpolais - FC Challans 1:3 (0:1, 1:1) tab
14:00 FC Chaponnay-Marennes - Le Puy Foot 43 0:3 (0:3)
14:00 AS Fabrègues - AS Cannes 5:4 (1:1, 2:2) tab
15:00 Entente SSG - AS Furiani-Agliani 1:0 (1:0)
15:00 FC Mulhouse - Valenciennes FC 4:5 (0:1, 1:1) tab
16.12.2023 18:00 Louhans-Cuiseaux - Union Cosnoise 4:3 (1:2, 2:2) tab
9e tour
05.01.2024 18:00 Sarreguemines FC - Valenciennes FC 0:2 (0:1)
18:00 Entente Feignies Aulnoye - US Quevilly-Rouen 1:0 (1:0)
18:00 FC Chambly - Racing Club de France 1:2 (0:0)
18:00 Pau FC - FC Nantes 1:4 (1:0)
18:00 FC Challans - Rodez AF 0:4 (0:2)
20:45 FC Metz - Clermont Foot 63 1:3 (1:0, 1:1) tab
06.01.2024 13:00 AS Fabrègues - Trélissac FC 1:4 (1:0)
15:30 Lille OSC - Golden Lion 12:0 (7:0)
15:30 Lyon-La Duchère - Le Puy Foot 43 1:2 (0:2)
15:30 Stade Brestois - Angers SCO 1:0 (0:0)
15:30 SO Romorantin - CS Moulien 4:0 (2:0)
15:30 Olympique Alès - Paris FC 1:2 (0:1)
15:30 US Orléans - Nîmes Olympique 2:1 (1:1)
18:00 Amiens SC - Montpellier HSC 1:2 (0:1)
18:00 US Pays Saint-Omer - USL Dunkerque 2:3 (0:2)
18:00 FC Sochaux - FC Lorient 2:1 (0:1)
18:00 Entente SSG - Girondins Bordeaux 2:4 (1:0, 1:1) tab
18:00 Avoine OCC - RC Strasbourg 0:4 (0:2)
18:00 Vendée Les Herbiers - LB Châteauroux 3:4 (0:1, 2:2) tab
20:45 OGC Nice - AJ Auxerre 4:2 (0:0, 0:0) tab
07.01.2024 14:30 US Thionville-Lusitanos - Olympique Marseille 0:1 (0:0)
14:30 EA Guingamp - Stade Rennais 0:2 (0:1)
14:30 CA Pontarlier - Olympique Lyon 0:3 (0:1)
14:30 RC Lens - AS Monaco 5:6 (1:2, 2:2) tab
14:30 Havre AC - SM Caen 2:1 (2:1)
17:30 Chambéry SF - Toulouse FC 0:3 (0:2)
17:30 US Feurs - AS Saint-Priest 3:5 (1:2)
17:30 Louhans-Cuiseaux - FC Rouen 1899 0:2 (0:1)
17:30 Bergerac Foot - Libourne St.-Seurin 2:1 (2:1)
17:30 FC Dieppe - Stade Lavallois 0:4 (0:1)
17:30 Dinan Léhon - Stade Reims 0:3 (0:2)
20:45 US Revel - Paris Saint-Germain 0:9 (0:4)
10e tour
19.01.2024 20:45 Bergerac Foot - Olympique Lyon 1:2 (1:1)
20.01.2024 17:30 FC Nantes - Stade Lavallois 0:1 (0:0)
17:30 Le Puy Foot 43 - USL Dunkerque 2:1 (2:0)
17:30 Trélissac FC - Stade Brestois 1:2 (0:0)
17:30 Valenciennes FC - Paris FC 2:1 (1:1)
17:30 Rodez AF - AS Monaco 1:3 (1:1)
17:30 Girondins Bordeaux - OGC Nice 2:3 (0:1)
20:45 US Orléans - Paris Saint-Germain 1:4 (0:1)
21.01.2024 17:30 Racing Club de France - Lille OSC 0:1 (0:1)
17:30 Clermont Foot 63 - RC Strasbourg 1:3 (0:1)
17:30 FC Sochaux - Stade Reims 5:4 (2:1, 2:2) tab
17:30 FC Rouen 1899 - Toulouse FC 12:11 (2:2, 3:3) tab
17:30 LB Châteauroux - Havre AC 0:1 (0:1)
17:30 AS Saint-Priest - SO Romorantin 4:1 (2:0)
21:05 Stade Rennais - Olympique Marseille 9:8 (0:1, 1:1) tab
24.01.2024 18:00 Entente Feignies Aulnoye - Montpellier HSC 0:4 (0:0)
tour des 16
06.02.2024 20:45 FC Sochaux - Stade Rennais 1:6 (0:4)
07.02.2024 18:30 Olympique Lyon - Lille OSC 2:1 (1:0)
20:30 Montpellier HSC - OGC Nice 1:4 (0:3)
20:30 Le Puy Foot 43 - Stade Lavallois 2:1 (1:0)
20:30 RC Strasbourg - Havre AC 3:1 (2:1)
20:30 AS Saint-Priest - Valenciennes FC 1:2 (1:1)
21:10 Paris Saint-Germain - Stade Brestois 3:1 (2:0)
08.02.2024 20:45 FC Rouen 1899 - AS Monaco 6:5 (1:1, 1:1) tab
Quarts de finale
27.02.2024 20:45 Olympique Lyon - RC Strasbourg 4:3 (0:0, 0:0) tab
28.02.2024 21:00 FC Rouen 1899 - Valenciennes FC 2:4 (0:1, 1:1) tab
29.02.2024 20:45 Le Puy Foot 43 - Stade Rennais 1:3 (0:1)
13.03.2024 21:10 Paris Saint-Germain - OGC Nice 3:1 (2:1)
Demi-finales
02.04.2024 20:45 Olympique Lyon - Valenciennes FC 3:0 (0:0)
03.04.2024 21:10 Paris Saint-Germain - Stade Rennais 1:0 (1:0)
Finale
25.05.2024 Olympique Lyon - Paris Saint-Germain -:-