2e tour
23.10.2021 16:00 Annan Athletic Annan Athletic - Jeanfield Swifts Jeanfield Swifts 3:1 (0:0)
23.10.2021 16:00 Banks O’ Dee FC Banks O’ Dee FC - Nairn County FC Nairn County FC 5:0 (3:0)
23.10.2021 16:00 Berwick Rangers Berwick Rangers - Stirling Albion FC Stirling Albion FC 1:2 (1:1)
23.10.2021 16:00 Brechin City FC Brechin City FC - Haddington Athletic Haddington Athletic 2:1 (0:1)
23.10.2021 16:00 Broomhill FC Broomhill FC - Tranent Juniors Tranent Juniors 0:2 (0:1)
23.10.2021 16:00 Brora Rangers FC Brora Rangers FC - Albion Rovers Albion Rovers 0:0 (0:0)
23.10.2021 16:00 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC - Civil Service Strollers Civil Service Strollers 2:4 (2:2)
23.10.2021 16:00 Dunbar United Dunbar United - Lothian Thistle HV Lothian Thistle HV 1:1 (0:0)
23.10.2021 16:00 East Kilbride FC East Kilbride FC - University of Stirling FC University of Stirling FC 4:0 (1:0)
23.10.2021 16:00 East Stirlingshire FC East Stirlingshire FC - Bonnyrigg Rose Athletic Bonnyrigg Rose Athletic 0:3 (0:2)
23.10.2021 16:00 Edinburgh City FC Edinburgh City FC - Bo’ness United FC Bo’ness United FC 2:1 (1:1)
23.10.2021 16:00 Formartine United Formartine United - Forfar Athletic Forfar Athletic 0:2 (0:1)
23.10.2021 16:00 Kelty Hearts Kelty Hearts - Buckie Thistle Buckie Thistle 4:1 (2:0)
23.10.2021 16:00 Dalbeattie Star Dalbeattie Star - Rothes FC Rothes FC 0:0 (0:0)
23.10.2021 16:00 Preston Athletic FC Preston Athletic FC - Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot 0:2 (0:0)
23.10.2021 16:00 Sauchie Juniors Sauchie Juniors - Dunipace FC Dunipace FC 2:1 (1:0)
23.10.2021 16:00 Stenhousemuir FC Stenhousemuir FC - Huntly FC Huntly FC 4:1 (1:1)
23.10.2021 16:00 St. Cuthbert Wanderers St. Cuthbert Wanderers - Gala Fairydean Rovers Gala Fairydean Rovers 1:3 (1:2)
23.10.2021 16:00 Stranraer FC Stranraer FC - Darvel FC Darvel FC 0:1 (0:1)
25.10.2021 20:45 Clydebank FC Clydebank FC - Elgin City Elgin City 1:1 (0:1)
30.10.2021 16:00 Albion Rovers Albion Rovers - Brora Rangers FC Brora Rangers FC -:-
30.10.2021 16:00 Rothes FC Rothes FC - Dalbeattie Star Dalbeattie Star -:-
30.10.2021 16:00 Lothian Thistle HV Lothian Thistle HV - Dunbar United Dunbar United -:-
30.10.2021 16:00 Elgin City Elgin City - Clydebank FC Clydebank FC -:-
3e tour
27.11.2021 16:00 Kelty Hearts Kelty Hearts - Montrose FC Montrose FC -:-
27.11.2021 16:00 Dumbarton FC Dumbarton FC - Sauchie Juniors Sauchie Juniors -:-
27.11.2021 16:00 Auchinleck Talbot Auchinleck Talbot - Hamilton Academical Hamilton Academical -:-
27.11.2021 16:00 Civil Service Strollers Civil Service Strollers - Peterhead FC Peterhead FC -:-
27.11.2021 16:00 Partick Thistle Partick Thistle - Dunfermline Athletic Dunfermline Athletic -:-
27.11.2021 16:00 Falkirk FC Falkirk FC - Raith Rovers Raith Rovers -:-
27.11.2021 16:00 Stirling Albion FC Stirling Albion FC - Tranent Juniors Tranent Juniors -:-
27.11.2021 16:00 Qualifikant Qualifikant - Clyde FC Clyde FC -:-
27.11.2021 16:00 Qualifikant Qualifikant - East Kilbride FC East Kilbride FC -:-
27.11.2021 16:00 Alloa Athletic Alloa Athletic - Bonnyrigg Rose Athletic Bonnyrigg Rose Athletic -:-
27.11.2021 16:00 Ayr United Ayr United - Qualifikant Qualifikant -:-
27.11.2021 16:00 Stenhousemuir FC Stenhousemuir FC - Airdrieonians FC Airdrieonians FC -:-
27.11.2021 16:00 Queen’s Park FC Queen’s Park FC - Kilmarnock FC Kilmarnock FC -:-
27.11.2021 16:00 Gala Fairydean Rovers Gala Fairydean Rovers - Annan Athletic Annan Athletic -:-
27.11.2021 16:00 Inverness CT Inverness CT - Greenock Morton FC Greenock Morton FC -:-
27.11.2021 16:00 Qualifikant Qualifikant - Edinburgh City FC Edinburgh City FC -:-
27.11.2021 16:00 Banks O’ Dee FC Banks O’ Dee FC - East Fife FC East Fife FC -:-
27.11.2021 16:00 Cove Rangers Cove Rangers - Queen Of The South Queen Of The South -:-
27.11.2021 16:00 Brechin City FC Brechin City FC - Darvel FC Darvel FC -:-
27.11.2021 16:00 Arbroath FC Arbroath FC - Forfar Athletic Forfar Athletic -:-